Naše školní jídelna

V naší školní jídelně se vaří z čerstvých potravin a čerstvé zeleniny. Pro děti s alergií na lepek používáme bezlepkové jíšky a bezlepková ochucovadla jídel. Pitný režim je po celý den zajištěn konvicí s filtrovanou vodou s obsahem magnesia nebo šťávou a čajem. Pokrmy jsou určeny k přímé spotřebě bez skladování. Součástí každého jídelníčku je i seznam alergenů.

Filtrační konvice

Pitný režim je zajištěn po celý den. Děti mají možnost výběru, co si nalít do hrnečku. V barelu mají připravený čaj (slazený nebo neslazený), nebo si mohou vzít vodu z filtrační konvice, která je obohacená magnesiem.

• Filtrační konvice

Pro rodiče – Komunikační soubor

„ Vážení rodiče, dovolujeme si Vám předložit k nahlédnutí materiál MŠMT Komunikační soubor. Cílem materiálu je přiblížit a ozřejmit metodické postupy při komunikaci s dětmi, žáky a studenty s PAS, pro pochopení odlišností a předcházení náročným a vypjatým situacím, které plynou z nedorozumění a nedostatků relevantních informací, předsudků a obav z projevů problémového chování.“

KS – Desatero komunikace s pacienty s PAS

KS – Klíč pro komunikaci krátká verze