Seznam přijatých dětí
Seznam nepřijatých dětí
Seznam přijatých dětí
Seznam nepřijatých dětí
Zápis do Mateřské školy Cheb, Bezručova 1 pro školní rok 2023/2024
2.5 – 4.5.2023
8:00 – 12:00 hod.
Vážení rodiče,
ve dnech 2.5. – 4.5.2023 se bude konat zápis do MŠ v čase od 8:00 do 12:00 hod.
Podmínky a kritéria zápisu: Směrnice ředitelky školy o přijímání dětí do mateřské školy pro školní rok 2023 – 2024
Tiskopisy k zápisu ke stažení (pokud nevyužijete elektronický předzápis):
Žádost o přijetí dítěte
Evidenční list
Dotazník
Z důvodu plynulosti probíhajícího zápisu je vhodné, když při zápisu rodiče předloží rodný list dítěte, vyplněnou žádost o přijetí s potvrzeným očkováním od lékaře (očkování není povinné pro děti, pro které povinná předškolní docházka).
Zákonný zástupce se prokáže občanským průkazem.
Cizinci předloží doklad o pobytu na území ČR.
Tiskopisy k zápisu je také možné vyzvednou v MŠ.
Kdy? DUBEN 2023
Kde? v úředních hodinách v ředitelně – středa 9:30 – 14:30
Ve dnech 10.4.2023 – 21.4.2023 se bude možné elektronicky předzapsat v tzv. elektronickém předzápisu.
https://elektronickypredzapis.cz/materska-skola/cheb-bezrucova
Dále Vás program navede, jaké další kroky je potřeba podniknout (tisk vyplněné žádosti, návštěva lékaře) a vše potřebné doručit do MŠ stanoveným způsobem v termínu řádného zápisu.
Je tedy nutné, aby všichni žadatelé (i ti, kteří se předzapíší v elektronickém předzápisu) PŘIŠLI k zápisu!!!
Elektronický předzápis není zápis!!! Proto přijďte všichni, kdo má o školku zájem.
Veškeré podmínky docházky dítěte do mateřské školy jsou uvedeny ve Školním řádu přístupném v šatnách každé třídy a na webových stránkách školy.
Připravujeme pro Vás:
– Prezentace naší školky na WORKSHOPU škol zřizovaných městem Cheb 28.3.2023 od 15:00 do 18:00.
– Den otevřených dveří v pátek 14.4.2023 od 8:00 do 10:00.
– Dětskou burzičku v sobotu 15.4.2023 od 9:00 hod.
Na těchto akcích se budete moci se školkou a s námi seznámit.
Pro bližší informace o těchto akcích i o dění ve školce sledujte naše webové stránky.
Těšíme se na Vás……….
kolektiv MŠ Bezručova
Mgr. Šárka Borkovcová, DiS.
Ředitelka MŠ Bezručova Cheb
Bezručova 1, Cheb 35002
IČO: 709 873 01
354 432 802, 724 839 860
Vážení rodiče,
v současném, digitálním světě děti od útlého věku tráví velké množství svého času s digitálními zařízeními. Jako jakákoliv jiná činnost i konzumace mediálních a mediovaných obsahů vyžaduje jisté kompetence. Ty však často nejsou samozřejmostí, a proto byl ve spolupráci se společností C&A pro rodiče a děti vytvořen přehledný průvodce, jak děti seznamovat s digitálními technologiemi adekvátně k jejich věku. V tomto průvodci najdete rady, jak zajistit bezpečnost dítěte na internetu, tipy na internetové stránky, které jsou vůči dětem vstřícné a nabízejí bezpečný obsah, či doporučení, jak organicky začlenit digitální technologie do chodu rodiny. Přestože obsah vznikl ve spolupráci s firmou C&A, má čistě informativní charakter a nevyskytuje se v něm reklamní obsah. (Ondřej Marek Jenpix GmbH)
https://www.c-and-a.com/eu/cz/shop/prirucka-medialni-gramotnost
Naše MŠ se zapojila do projektu “Celé Česko čte dětem”, jehož hlavním cílem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme “Jdi a čti si!”, ale “Pojď, budu ti číst”. Stačí 20 minut denně. Každý den.
Na 1. pavilonu v přízemí (vstup z branky Bezručova, třídy Koťata a Ptáčata) vznikla “Knihobudka”, ve které jsou rodičům a dětem k dispozici knihy, které si mohou zdarma vypůjčit nebo vzít domů a místo knihy, kterou si půjčí, přinesou knihu jinou, kterou již mají přečtenou. Tak si mohou knihu, která by ležela dlouho v knihovně přečíst i jiné děti……..
Dobré rady pro rodiče, prarodiče, učitele a všechny, kteří mají chuť číst dětem:
⇒ Dětem začněte číst co nejdříve. Čím dříve je motivujete, tím je to snazší a lepší.
⇒ Využívejte dětské básničky a písničky k tomu, abyste stimulovali jazyk dítěte a jeho schopnost naslouchat.
⇒ Čtěte tak často, jak máte vy a dítě (nebo žáci) čas.
⇒ Začněte obrázkovými knihami, které mají jen pár vět na stránce. Poté postupně přecházejte ke knihám, které obsahují stále více textu, a nakonec ke knihám, jež jsou členěny do kapitol.
⇒ Když čtete knihu poprvé, popovídejte si s dětmi o ilustraci na obálce. Zeptejte se: „O čem myslíš, že to bude?”
⇒ V průběhu čtení udržujte zájem čtenářů tím, že se občas zeptáte: “Co myslíš, že se teď stane?”
⇒ Ve čtení vytrvejte. Jestliže jste se čtením jedné knihy začali, měli byste v ní pokračovat – snad jen tehdy ne, pokud by to byla špatná kniha. Necháváte-li děti nebo studenty čekat mezi čtením kapitol tři nebo čtyři dny, nečekejte, že si udrží zájem.
⇒ Čtěte občas texty, jež jsou nad intelektuální úrovní dítěte, a dejte mu tak prostor k přemýšlení.
⇒ Vyhýbejte se dlouhým popisným pasážím, pokud je dítě svou představivostí a délkou pozornosti ještě neumí zvládnout. Jejich zkrácení nebo úplné vypuštění jistě není chybou.
⇒ Jsou-li kapitoly dlouhé nebo nemáte-li dostatek času k dokončení celé kapitoly, najděte napínavé místo, ve kterém přestanete. Nechte své publikum v očekávání.
⇒ Pamatujte, že čtení nahlas je dovednost, kterou ovládá přirozeně jen málokdo. Abyste je zvládali s úspěchem, musíte je procvičovat.
⇒ Otcové by se měli obzvláště snažit číst s dětmi. Velká většina učitelů na základních školách jsou ženy, mladí hoši často spojují čtení s ženami a prací ve škole. A bohužel též příliš mnoho otců je možné spíše pozorovat, jak si se syny na hřišti házejí míčem, než aby je brali do knihoven. Rané zapojení otce do četby a zájem o knihy může dát knihám v očích chlapce stejné postavení jako sportu.
⇒ Při čtení používejte pestrou paletu výrazů. Je-li to možné, měňte tón svého hlasu tak, aby odpovídal dialogu. Během napínavé části zpomalte a ztište hlas. Ztišení hlasu na správném místě posluchače dovede na pokraj zvědavosti.
⇒ Prohlédněte si knihu a pročtěte ji předem. Čtení předem vám umožní určit části, které byste mohli zkrátit, vypustit nebo jim naopak věnovat větší pozornost.
⇒ Dobrá rada: mějte knihu v pohotovosti pro případ, že budete s dítětem někde dlouho čekat (například u lékaře, při cestě vlakem, autobusem, autem). Kromě toho, že vám pomůže potomka zabavit, vznikne v malé hlavince i užitečná vazba, že knížka je dobrou volbou, když má člověk dlouhou chvíli.
⇒ Veďte příkladem. Dejte dětem šanci vás vidět, jak si čtete pro potěšení, mimo dobu vašeho čtení nahlas. Podělte se s nimi o své nadšení pro cokoli, co právě čtete.
⇒ Motivujte starší děti, aby četly mladším, ale ať jde o náhradu za vás jen částečnou, nikoli úplnou. Mějte na paměti: dospělý bývá nakonec vzorem pro dítě.
⇒ Omezte množství času, které děti tráví před televizí. Výzkum ukazuje, že po asi deseti hodinách u televize týdně výkon dítěte ve škole začíná klesat. Přílišné sledování televize vytváří návyk a poškozuje vývoj dítěte.